Ermenistan askerleri mevziden kaçmasın diye zincire vuruyorlar

Ermeni şoförlerin kaçmasına karşı alınan önlem, Ermenistan ordusunun içine düştüğü durumu gösteriyor. Çok sayıda Ermeni askeri cepheden kaçınca, Ermeni yönetimi insanlık dışı bir uygulama başlattı. Ermeni ordusu, mevzilerini bırakıp kaçmasınlar diye askerlerini zincirle bağlıyor. Çok sayıda Ermeni asker ise beyaz bayrak çekip teslim oldu.

Ermenistan askerleri mevziden kaçmasın diye zincire vuruyorlar

Azerbaycan ordusu karşısında ağır kayıplar veren Ermenistan, askerlerini cephede tutmak için farklı yöntemlere başvuruyor.

Hava operasyonlarıyla direnci kırılan Ermenistan'ın ele geçirilen araçlarında kaydedilen görüntülerde, askeri araçların şoförlerinin araca kelepçelendiği ortaya çıktı.

ERMENİSTAN'DAN KELEPÇELİ ÖNLEM

Ermenistan askerlerinin Azerbaycan'ın nokta atışı operasyonları karşısında korktuğu bilinirken, şoförlerin kelepçelenmesi de bu durumu özetliyor.

Ayrıca Ermeni şoförlerin içinde bulunduğu aracın kapısı, kaçma ihtimaline karşı kilitleniyor. Azerbaycanlı muhabir, bir askeri aracın içinde olan biteni tek tek anlattı.

Mevzide ayaklarından zincire vuruldular

Bununla da yetinmeyen Ermeni ordusunun kaçmalarını önlemek amacıyla askerleri mevzilerini zincirlediği ortaya çıktı. Azerbaycan ordusu tarafından ele geçirilen stratejik tepede öldürülen askerlerin bulundukları noktaya zincirlendikleri görüldü.

Azerbaycan ordusuna teslim oluyorlar

Kaçarken kendi ordusu tarafından vurulmak istemeyen Ermeni askerleri de Azerbaycan ordusuna teslim olmaya başladı. Azerbaycan basını beyaz bayrak çekerek teslim olan bir grup askerin görüntülerini yayınladı.

Yaşlıları cepheye sürecekler iddiası

Firar ve kayıplarla mevzileri tutacak personel bulma konusunda sıkıntı yaşayan Ermenistan ordusu, dünya genelindeki soydaşlarını çağrı yaptı. 50 yaşına kadar erkekleri ve genç kadınları silah altına alan Ermeni ordusunun, 60 yaşın üzerindeki insanları da cepheye sürme planları yaptığı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER