Coronavirüs Çin`de eğitimi durdurdu

Tüm okullar belirsiz zamana kadar tatil edildi.

Coronavirüs Çin`de eğitimi durdurdu

Çin Eğitim Bakanlığı, 30 Ocak’ta sona erecek yedi günlük Bahar Bayramı tatilini koronavirüs nedeni ile 2 Şubat’a kadar uzatma kararı almıştı. Çin Ulusal Radyosu, okulların açılışının belirsiz bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Ülkedeki öğrencilere evde kalma, toplu etkinliklere katılmaktan kaçınma ve gerekmedikçe dışarı çıkmama uyarı yapıldı.

 

Ülkede okullar daha geç açılacak.

Ülkede okullar daha geç açılacak.

    

Çin Eğitim Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, ülke genelindeki kreşler, ilk ve ortaokullar ile yüksekokulların daha geç açılacağı belirtildi.

  • İkinci yarıyıl başlangıç tarihi konusunda net bilgi verilmezken, okulların açılış günlerinin bölgelerin koşullarına göre belirleneceği kaydedildi.

Korona virüs teşhisi konan adam tartıştığı görevlilerin üzerine öksürdü

Koronavirüs'ün ülkeyi karıştırdığı Çin'de ölü sayıları her geçen gün artarken bir hastanenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler izleyenleri hayrete düşürdü. Koronavirüs teşhisi konan adamın, tartıştığı sağlık çalışanlarının üzerlerine öksürmesi ve çalışanların hızla o bölgeden uzaklaştığı görüntüler böyle kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca okulların kış tatili sırasında öğrencileri evde kalma, toplu etkinliklere katılmaktan kaçınma ve gerekmedikçe dışarı çıkmama konusunda yönlendirmeleri gerektiği ifade edildi.

Çin hükümeti, koronavirüsünün yayılmasını önlemek amacıyla 30 Ocak’ta sona erecek yedi günlük Bahar Bayramı tatilini 2 Şubat’a kadar uzatma kararı almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER