Chomsky Erbakan hocayı hatırlattı

Chomsky Erbakan hocayı hatırlattı

Gangster ABD İran'a saldıracak

İndependent Türkçe'de Rus asıllı Amerikan vatandaşı düşünce adamı Noam Chomsky'in,'İş işten geçmeden İran’la savaşı durdurmalıyız' başlıklı ABD'nin muhtemel İran saldırısına dair çarpıcı bir yazısı yayımlandı.

ABD'nin İran'a karşı saldırı düzenleyeceğini belirten Chomsky, İran'a yönelik saldırıya ilişkin bahaneler ve gerekçeler uydurulacağını kaydetti.

Yazısında İran'daki petrol ve doğalgaz yatakları için ABD tarafından yapılacağı planlanan saldırının dünyayı tehdit ettiğine ilişkin değerlendirmede bulunan Chomsky, ABD'nin İran nükleer çalışmalarını bahane ederek İran'a saldırı düzenleyeceğini belitti.

ABD'nin 1979 devriminden önce İran'ın nükleer programına destek olduğunu söyleyen Chomsky, bugün ise İran'ı tehdit olarak gördüğünü ifade etti.

Konuya dair yazısında Chomsky, şu ifadeleri kullandı:

"Dick Cheney, Donald Rumsfeld, Henry Kissinger ve diğer üst düzey yetkililerin, İran’ın nükleer programlarını kolaylaştırmak için ABD üniversitelerine (kendi okulum MIT de dahil) baskı yaptıkları dönemdi. Şah’ın yönetiminde bu programları desteklerken neden daha sonra onlara şiddetle karşı çıktığı sorulduğunda Kissinger dürüstçe İran'ın o zamanlar bir müttefik olduğunu söyledi. Yeterince basit."

'İRAN'IN MEYDAN OKUMASI DÜNYA PATRONU ABD'Yi RAHATSIZ EDİYOR'

İran'ın ABD'ye karşı sergilediği duruşun ABD'yi rahatsız ettiğini söyleyen Chomsky, İran'ın ABD'ye olan tavrını ise 'başarılı meydan okuma'olarak değerlendirdi.

ABD'nin İran yönelik yapmış olduğu baskı ve şantajları geçmişte Küba'ya karşı yaptığını belirten Chomsky, konuya dair yazısında "İran’a yönelik saldırı, dünyanın patronuna karşı gösterdiği “başarılı meydan okumaya” son vermesi için, ABD’nin ezici kuvvetini sergilediği uluslararası programın unsuru. ABD’nin Küba’ya 60 yıl boyunca işkence yapmasının başlıca nedeni de buydu."şeklindeki ifadelere yer verdi.

ABD'nin yaptığı baskı ve şantajlarla 'Mafya Babası' gibi hareket ettiğini belirten Chomsky, ABD yönetiminde Trump döneminde 'Mafya'vari tavırlarda artış olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Amerika'daki halk desteğinin arttığını ve ikinci Trump döneminin dünya için tehlike arz edeceği değerlendirmesinde bulunan Chomsky, "Trump gayet iyi gidiyor. Demokratların Russiagate’e takıntısı ve Trump’ın nitelikli suçlarını -en önemlisi de çevresel felakete giden politikasını- önemsememesi onun işine geliyor. Ancak ikinci bir Trump dönemi, kelimenin tam anlamıyla, insanlık için ölüm çanlarını çalabilir" şeklindeki ifadeleri kullandı.

CHOMSKY'NİN SÖZLERİ ERBAKAN HOCA'YI HATIRLATTI

ABD'li düşünce adamı Chomsky'nin Amerika'nın İran'a saldırı düzenleyeceğine dair düşünceleri Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın sözlerini akıllara getirdi.

Chomsky yazısında ABD'nin 'mafya babası' gibi hareket ettiğini belirtirken 'İ kinci bir Trump dönemi, kelimenin tam anlamıyla, insanlık için ölüm çanlarını çalabilir' şeklindeki açıklaması ise Milli Görüş lideri Erbakan Hoca'nın 'Bunlara kalsa(AKP) onlarla(ABD-İsrail) beraber olur İran'la savaşmaya da kalkarlar. Böylece İslam alemini darmadağın ederler. İnsanlığı mahvederler' şeklindeki sözleriyle benzerlik arz ettiği görüldü.

Erbakan Hoca, Suriye'nin işgal edileceğini ve sonraki hedefin İran olacağına ilişkin geçmişte açıklamalarda bulunmuştu.

Erbakan Hoca'nın, İran'a ABD ve İsrail tarafından yapılacak saldırıda AKP'nin de buna alet olabileceğine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yapmıştı.

Erbakan Hoca, İran'a yapılacak muhtemel saldırıya dair şu ifadeleri kullanmıştı:

"İsrail Hizbullah’ı önlediği için İran'la şimdi tek cephe olarak çarpışabilir. Onun içinde Suriye'yi alması lazım Suriye'yi alacak. Gelecek bütün hududumuz boyunca düşününüz bütün Güney Anadolu hududumuz Suriye ve Irak hududumuz başta sona kadar artık İsrail'in olacak. Yahudi ile hudut olacaksın. O Yahudi de İran’la savaşacak. Sana diyecek ki sen de benlen beraber ol. Bunlara kalsa onlarla beraber olur İran'la savaşmaya da kalkarlar. Böylece İslam alemini darmadağın ederler. İnsanlığı mahvederler. Arkadan hedef Türkiye'dir. Türkiye hücum edecekler. Sevr'i uygulayacaklar, Güneydoğu'yu alacaklar, İsrail'e katacaklar. Ermeni'leri getirecekler, Pontus'u getirecekler. Ne yapacakları belli. Zaten onlar hazırlıklarını şimdiden yapıyorlar adım adım. Bütün bunların hepsi bu arkadan cereyan edecek olayların hepsi bizim milli menfaatlerimize aykırı. 1400 yıllık Osmanlı, Selçuklu dönemimizin tarihine aykırı, kurduğumuz cepheye aykırı. Biz mazlumlardan yana olduk, bebek katillerini desteklemedik onlara maşalık yapmadık. Bu millet bebeği tutup da al şunu vur demedi tarihi boyunca. İlk defa bunların döneminde söylüyor. Hizbullah’ı silahsızlandıracak gelin bebekleri, çocukları, kadınları, yaşlıları öldürün. Bu ne büyük vahşet. Bunun elbette dünyada da ahirette de hesabını veremezler."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER