Azgın siyonistler Ramazan dinlemiyor

Azgın siyonistler Ramazan dinlemiyor

Siyonistler Mescid-i Aksa’da ezan okunmasını engelliyor


     

Müslümanların ibadet özgürlüğünü ihlal eden siyonistler, salı günü olduğu gibi dün de Mescid-i Aksa’daki hoparlörlerden ezan okunmasını engelledi.

Siyonist işgalcilerin engellemelerine rağmen binlerce Filistinli, yatsı ve teravih namazlarını Mescid-i Aksa’da kıldı. Aksa’nın avlusunda namaz kılamayan Kudüslüler ise ibadetlerini, kuzeybatısındaki El-Esbat (Aslanlı) Kapısı’nda eda etmek durumunda kaldı.

Siyonist işgal rejiminin uluslararası kanunlara aykırı girişimlerine tepki gösteren iki Kudüslü genç, işgalciler tarafından alıkonuldu.

Bununla da yetinmeyen siyonistler, Mescid-i Aksa’da bekleyen oruçlu Filistinliler için hazırlanan iftar yemeklerinin içeriye alınmasına izin vermedi.

İşgalcilerin koruması altındaki çok sayıda siyonist yerleşimci, Ramazan ayının ilk günü, Mescid-i Aksa'nın avlusuna girerek Müslümanların iftarını açmasını engelledi, Mescid-i Aksa’nın kuzeybatısındaki El-Esbat (Aslanlı) Kapısı’nın yakınlarında oruçlu Kudüslüler için tahsis edilen iftar yemeklerine el koydu.

Kaynaklar, İsrail askerlerinin iftar için hazırlanan yemeklere el koymasına tepki gösteren Filistinlilere müdahale ettiğini ve birkaç kişiyi darp ettiğini aktardı.

Bununla da yetinmeyen işgal polisi, Ramazan ayının ilk gününde ilk iftarın yaklaşmasıyla beraber Mescid-i Aksa'daki hoparlörün kablosunu kesip akşam ezanının okunmasını engelledi.

HAMAS’ın Kudüs kentindeki önde gelen liderlerinden Milletvekili Muhammed Ebu Tayr, işgalciler ile siyonist yerleşimcilerin son zamanlarda Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdiği ihlalleri, İslami eserlere, Filistinlilerin ibadet özgürlüğüne ve Kudüs tarihine karşı açık bir saldırı olarak değerlendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER