Zonguldak'ta "Gençlige değer projesi" Mithatpaşa Şirin Camiinde start aldi

Zonguldak'ta "Gençlige değer projesi" Mithatpaşa Şirin Camiinde start aldi

Zonguldak'ta güzel şeyler oluyor 

İL Müftülüğü gençlere yönelik güzel bir proje geliştirdi "Gençliğe değer projesi"

Bu proje kapsamında herhafta bir Camide gençlerle buluşulacak ve Cami genclik kaynaşmasi sağlanacaktır, ayrıca Diyanet işleri Baskanligimizin da her din görevlisi en az on gencimizle ilgilenecek ve onlarla herzaman iletişim halinde olacaktir projesinin hayat bulmuş halidir Zonguldak'ta "Genclige değer projesi"

İlk buluşma merkez Mithatpaşa Mahallesi Şirin camiinde gerçekleşmiştir. Cami İmaminin Mahelledeki gençlerle diyaloğu ve Cemaatle olan iyi ilişkileri sayesinde yoğun katılımlı bir program gerçekleştirilmiştir. 

Programda konuşan İl Müftüsü Aşır Durgun gençliğe yönelik Cami ve gençlik konulu güzel bir sohbet icra etmiş, akabinde İl Müftü yardımcısı ve bu projenin hayata gecirilmesinde büyük katkı ve özverileri olan İl müftü yardımcısı Tahir Erçin de "Gençliğe değer projesini"  tanıtıp kisada olsa hoş bir sohbet icra etmiştir. 

Cami İmam Hatibi Mahmut Şükrü Oğuz ise yaptığı konuşmada İl Müftüsü Aşır Durgun İl Müftü yardımcısı Tahir Erçin hocalarımıza ve beraberlerinde gelen Acılık camii imam hatibi Nizamettin dereli ve Zonguldak Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Fener Camii imam hatibi Yunus Karaahmet oğluna sahsim talebelerim ve cemaatim adına geldiğiniz ve talebelerimizle cemaatimizle güzel bir program icra ettiğiniz için teşekkür ediyorum dedi. İl Müftüsü Aşır Durgunun Din görevlisi Derneği Başkanı Yunus Karaahmetin çocuklar için getirdiği ikramı dagıtmasının ardından program sona erdi.

Programdan kareler

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 23:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER