Yurt dışındaki din görevlilerine teşekkür

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kovid-19’la mücadele kapsamında yurt dışında bulundukları ülkelerde gönüllü olarak gayret gösteren din görevlilerine, cami dernek başkanları ve üyeleri ile Türk vatandaşlarına teşekkür etti

Yurt dışındaki din görevlilerine teşekkür

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İtalya, Fransa ve Almanya başta olmak üzere Kovid-19’la mücadele kapsamında yurt dışında bulundukları ülkelerde gönüllü olarak gayret gösteren din görevlilerine, cami dernek başkanları ve üyeleri ile Türk vatandaşlarına teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kovid-19 nedeniyle yaşanan bu zor süreçte yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da din, dil, ırk ayrımı yapmadan, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" ilkesiyle hizmet eden din görevlilerimize, cami dernek başkan ve üyelerine, vatandaşlarımıza gayretleri için teşekkür ediyorum.”

Başkan Erbaş mesajında, maske yapımından dezenfektan ve erzak dağıtımına kadar birçok alanda hem Türk hem de bulundukları ülke vatandaşlarına hizmet eden din görevlilerine, cami dernekleri yetkililerine ve Türk vatandaşlarına ait görsellere de yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER