TDV, büyük patlamanın yaşandığı Beyrut’ta

Türkiye Diyanet Vakfı, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen büyük patlamanın ardından yaraları sarmak üzere bölgede.

TDV, büyük patlamanın yaşandığı Beyrut’ta

100’den fazla kişinin öldüğü, 4 binden fazla kişinin ise yaralandığı büyük patlamanın ardından Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaralar sarılmaya başlandı.

"Yeryüzünde İyilik Hakim Oluncaya Kadar" sloganıyla yardıma muhtaç ve kriz bölgesinde mağdurların yardımına koşan Türkiye Diyanet Vakfı, Beyrut’taki patlamanın ardından görevli ve gönüllülerinin katılımıyla Karantina, Beşura ve Jummeyzi bölgelerinde ekmek ve su dağıtımı yapıyor.

TDV'den yapılan açıklamaya göre, "Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar" sloganıyla dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yardımına koşan ve kriz bölgelerine acil insani yardım götüren vakıf, Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından Libya halkına yardımlarını ulaştırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık, bölgedeki partner kuruluş aracılığıyla ilk etapta ihtiyaç sahibi ailelerin tespitini yaptıklarını belirtti.

Patlamada ciddi zarar gören Karantina, Beşura ve Jummeyzi bölgelerinde ekmek ve su başta olmak üzere gıda dağıtımlarına başladıklarını bildiren Açık, "Türk milletinin yardım elini vakit kaybetmeden ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Dağıtımla birlikte inceleme ve tespit çalışmalarımız da sürüyor. Kimin neye ihtiyacı varsa ona göre yardım ulaştırmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bölgedeki diğer Türk sivil toplum kuruluşlarıyla koordineli şekilde hareket edildiğini kaydeden Açık, el birliğiyle yaraların en kısa sürede sarılacağını dile getirdi.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Lübnan Beyrut'taki patlama sonrasında mağdur olan kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz. Görevli ve gönüllülerimizle birlikte Karantina, Beşura ve Jummeyzi bölgelerinde su ve ekmek dağıtımına başladık.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER