Sosyal medya lincine uğrayan DİB başkanı Ali Erbaş açıklama yaptı

"Her kim Allah için mescit yaparsa, Allah da onun için cennette benzeri bir ev yapar" hadisini hatırlattığı için sosyal medya lincine uğrayan Diyanet İşleri Erbaş açıklama yaptı. "Paylaşımları ve konuşmaları hayret ve üzüntüyle takip ettim" diyen Erbaş, "Ayet ve hadislerle ilgili konuşan, yorum yapan herkesi azami düzeyde dikkatli olmaya ve hassas davranmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya lincine uğrayan DİB başkanı Ali Erbaş açıklama yaptı

Pazarcık Kur’an Kursu ve mescidinin açılış konuşmasında yer verdiği hadisle ilgili yapılan yorumlar hakkında açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Ayet ve hadislerle ilgili konuşan, yorum yapan herkesi azami düzeyde dikkatli olmaya ve hassas davranmaya davet ediyorum” dedi

 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’ndeki Kur’an kursu ve mescidinin açılışında yaptığı konuşmasına yönelik bazı medya mecralarında yapılan yorumlara ilişkin açıklama yaptı.

Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,  şu ifadelere yer verdi:

 
“Geçtiğimiz günlerde bir ilçemizde vatandaşlarımızın büyük fedakârlıklarla yaptırdığı güzel bir Kur’an kursu ve mescidinin açılışında Peygamber Efendimizin (s.a.s.), “Her kim Allah için bir mescit yaparsa/yaptırırsa, Allah da onun için cennette benzeri bir ev yapar.”(Sahih-i Müslim, Zühd, 44) hadis-i şerifini paylaştım. İlçe sakinlerinin her birinin bu Kur’an kursu ve mescidinin yapımında emeği olduğu için onların emeğine hürmeten, burada bir tuğla kadar dahi katkısı olanın bu müjdeden nasipleneceğini hatırlattım.

"HAYRET VE ÜZÜNTÜYLE TAKİP ETTİM"

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) bu hadis-i şerifiyle ilgili bazı medya mecralarında yapılan bir takım paylaşımları, konuşmaları, hadis-i şerife karşı özensiz ve gelişigüzel yorumları büyük bir hayret ve üzüntü ile takip ettim.

Önemle bir kez daha ifade etmeliyim ki, samimiyetle yapılan küçük iyiliklere büyük mükâfatlar müjdeleyen, “İman edip iyi işler yapanlara konak olarak firdevs cennetleri vardır” (Kehf, 107) ayet-i kerimesi ve “Günahkar olmasına rağmen, bir köpeğe kuyudan su çekip içirdiği için cennetle müjdelenen bir kadın” (Sahih-i Buhari, Şirb, 9) hadis-i şerifinde olduğu gibi pek çok ayet ve hadis vardır.

"HASSAS DAVRANMA" ÇAĞRISI

Bu vesileyle, ayet ve hadislerle ilgili konuşan, yorum yapan herkesi azami düzeyde dikkatli olmaya ve hassas davranmaya davet ediyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman kaya
Osman kaya - 10 ay Önce

Sizler vesileyi inkar etmiyormusunuz niçin Vesile ediniyorsunuz!!!!!????

SIRADAKİ HABER