Müftü Türksoy'u mahkeme haklı buldu

Zonguldak İl Müftü Yardımcılığı görevini yürütürken verdiği ''İstişare'' konulu vaaz neticesinde önce açığa alınan sonra da görevine son verilen Müftü Kemal TÜRKSOY açtığı davayı kazanarak mahkeme tarafından göreve iade edilme kararı verildi.

Müftü Türksoy'u mahkeme haklı buldu

Dini Hakikat Haber olarak kendisiyle yaptığımız görüşmede; Mahkeme neticesinde Göreve iade sürecinde olduğunu ve en kısa zamanda görevine başlamak istediğini ifade eden Müftü Kemal TÜRKSOY ''Kaldığım yerden hizmetlerime devam etmek istiyorum, adaletin tecellisinden büyük mutluluk duydum, göreve iade edileceğimden zaten emindim, bu süreçte asla umutsuzluğa kapılmadım, adaletimize daima güvendim, neticede hak yerini buldu ve iade surecimiz resmen başladı'' diye konuştu.

DİNİHAKİKAT HABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 21:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vekil
Vekil - 2 ay Önce

Hayırlı olsun.müftü bey değerli bir din adamıdır.kendisine haksızlık yapılmıştı neyse ki hatadan dönülmüş

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Sayın hocam size Kumbası hazırlayanlardan İl Müftüsü Rüstam CAN görevde dönemin Valisi Ahmet CINAR valiler kararnamesi ile Merkeze alındı ve emekliye ayrıldı. Bu kumbası kuranlar hiçmi vicdanları sızlamadı.

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

il Müftüsü Rüstem CAN İmamlardan Mecit KIRIMLI ve iki İmama daha kumbas kurarak görevlerine son verilmelerine vesile oldu bu kişilerde mahkeme kararı ile göreve iade edildi şuan Diyanette Malum yapı kumbaslara devam ediyor. Reistem İsteğim Diyanete el atması

Murat Şahin
Murat Şahin - 1 ay Önce

Müftü degerli bir din adamıdır dıyen şahsiyet sen ne kadar tanıyorsun bu adamı bu adam zalimin biridir zalimin şahıdır müftülüklede hiç alakası yoktur kpministin biridir

SIRADAKİ HABER