MBSTS sınav parası adaletsizliği üzerine bir kaç kelam..

MBSTS sınav parası adaletsizliği üzerine bir kaç kelam..

Diyanet İşleri Başkanlığımız Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına (MBSTS)  için başvurular 18.02.2020 - 24.02.2020 tarihleri arasında alınacak. Ücreti 170 TL olacak ve 04.04.2020 tarihinde uygulanacak olan sınavın sonuçları ise ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfasından 30.04.2020 tarihinde duyurulacak.
AYNI TASTAKİ ÇORBAYA KAŞIK SALLAYAN İNSANLARI, KARŞI KARŞIYA GETİRMENİN BEDELİNİ VEBALİNİ HİÇ KİMSE ÖDEYEMEZ..!

DEĞERLİ DİYANET ÇALIŞANLARIMIZ, DÜNDEN BU YANA TÜRK DİYANET VAKIF-SEN TARAFINDAN İPTAL İSTEMİYLE MAHKEMEYE TAŞINAN VE YİNE SENKİKAMIZIN TÜRKİYE GENELİNDE BU SINAVA MUHATAP OLAN ÇALIŞANLARIMIZLA YAPMIŞ OLDUĞU ANKETİNDE % 80,4 ORANLA YAPILMASINA KARŞI OLUNAN MBSTS SINAVI VE ÜCRETİ İLE İLGİLİ TEPKİLERİ YORUMLARI TAKİP EDİYORUM. BURADAN YAPILAN ANKETİN ÇALIŞANLARIMIZ TARAFINDAN İLGİ VE İTİBAR GÖRMEDİĞİ VEYA İYİ ANLATILAMADIĞI YADA İLGİLİLERE YETKİLİLERE ULAŞTIRILIP BİLGİLENDİRİLMEDİĞİ KANAATİNİ TAŞIMAKTAYIM. SINAVIN YAPILMASINA KARŞI OLAN CİDDİ BİR ORAN OLMASINA RAĞMEN YAKLAŞIK %90 LARIN BU SINAVA GİRMESİNİ KİM AÇIKLAYACAK..?
KONU AMAÇ DÜŞÜNCE TEPKİ ORTADA. ANILAN SINAVA 50.000 KİŞİNİN GİRECEĞİ DÜŞÜNÜLÜRSE ORTAYA 8 TRİLYON 500 MİLYAR GİBİ BİR RAKAM ORTAYA ÇIKAR Kİ ŞİMDİ BURADAN HAK ARIYORUZ DİYE ORDA BURDA BİRBİRİNİ KÖTÜLEYEN, HOR HAKİR GÖREN, BİRLİK BERABERLİK KARDEŞLİK DUYGULARINI HER GEÇEN TAHRİP EDEN, HERKESİN FARKLI FARKLI FAALİYETLERİNİ TAKİP ETTİĞİMİZ SENDİKALARIN YÖNETİCİLERİ! BU SINAVLAR KAÇ YILDIR YAPILIYOR ? İLGİLİ SINAV İÇİN KOMİSYON OLUŞUYORMU? SINAV İÇİN OLUŞTURULACAK KRİTERLERİ KİM TESBİT EDİYOR? BURADA MUHATAP KİMDİR? MUTLAKA BİR MUHATAP YADA MUHATAPLAR VAR. O HALDE BAŞTA YETKİLİ ETKİLİ HER NEYSE İRİLİ UFAKLI TÜM SENDİKALAR BİR AN EVVEL BİR ARAYA GELMEYİ, ÇALIŞANLARIMIZIN ÇALIŞMA HAYATI İLE İLGİLİ CİDDİ MAĞDURİYETLER YAŞADIĞI BU SINAV HAKKINDA BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ, BU KOMİSYONLARIN BAŞKANLARINDAN BİLGİ ALARAK DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ VE ÖSYM YETKİLİLERİMİZLE KONUNUN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA GÖRÜŞMELER YAPMAYI DÜŞÜNMEZMİSİNİZ..? ARTIK GELİN GÜÇLÜDEN YANA DEĞİL, HAKLIDAN YANA OLALIM... ARTIK GELİN HEP EZİLEN GÖNLÜ YÜREĞİ VİCDANI TEMİZ BU İNSANLARI KANDIRMAYIN, OYALAMAYIN, AVUTMAYIN. HELE HELE GELECEKLERİ KONUSUNDA (HAC-UMRE-YURTDIŞI-NAKİL)  SINAVLARIYLA KORKUTMAYIN ÜRKÜTMEYİN. ÇÜNKÜ ARTIK İNSANLAR MEVKİ MAKAM KUL KORKUSUNDAN ALLAH KORKUSUNU UNUTMAYA BAŞLADILAR. HAKLARIMIZ ARANSIN KORUNSUN GELİŞTİRİLSİN DİYE SİZLERE VERİLEN KUTSAL SAYDIĞINIZ YETKİYİ VE EMANETLERİ NOLUR UNUTMAYIN. İHMAL ETMEYİN..!

Metin Saltan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER