Kavga eden İmam ve Müezzin hakkında karar verildi

Kavga eden İmam ve Müezzin hakkında karar verildi

Kavga Eden İmam ve Müezzin Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Namaz sonrası kavga eden imam ve müezzin hakkında başlatılan soruşturma sonrası görev yerleri değiştirildi.

Çorum'da sabah namazından sonra camide kavga eden imam F.Y. (32) ve müezzin H.T. (50) hakkında soruşturma başlatıldı.İmam ve müezzinin aynı görev yaptığı camiden farklı camilere görev değişikliği  olduğu belirtildi.

Yaşanan olay, 5 Ocak'ta Ulukavak Mahallesi’ndeki Kahraman Çavuş Ölçek Camii’nde meydana geldi.Sabah namazından sonra imam odasında Kur'an-ı Kerim okuyan müezzin  dışarı çıkan imamın,odanın kapısını açık bıraktığını söyleyerek aralarında tartışma çıktığını idda etti. Tartışma kısa zamanda kavgaya dönüştü.Araya giren cemaat kavga eden görevlileri ayırdı.Kavga sonucu yarala alan imam ve müezzin,hastaneye gşderek darp raporu aldılar.Karşılıklı birbirlerinden şikayetçi oldu.

İmam Odasında Beni Darp Etti

Müezzin'nin polis merkezine ifadesi şu, "Olayın olduğu gün sabah namazını kılmak için camiye geldim. Ezan okunduktan sonda cami içerisindeki imam odasına geçtim, sonra Kur'an okumaya başladım. İmam F.Y., bulunduğum odanın kapısını açıp dışarıya çıktı. Ben de kendisine odanın kapısını kapatmasını söyledim. İmam F.Y., bana doğru kışkırtıcı hareketlerde bulundu. Ben de kendisine bu hareketlerinin sıkıntı oluşturduğunu, yaptıklarının hiç hoş olmadığını söylediğimde üzerime yürüdü ve beni darbetmeye başladı. Ben de kendimi korumaya çalıştım ve ona vurup vurmadığımı hatırlamıyorum. Sonra kavga bitti ve hastaneye giderek, darp raporu aldım. Şikâyetçiyim" dedi.

Bana'Seni Parçalarım'Dedi

İmam'ın verdiği ifade ise şöyle, "Olay günü sabah namazını kıldırmak için görevli olduğum camiye gittim. Camide müezzin olarak görev yapan H.T., sabah namazının sünnetini kılıp Kur'an okumak için caminin diğer bir bölümüne geçtiğim sırada bana 'seni parçalarım' dedi. Ben de geri dönüp 'beni neden parçalıyorsun' diye sordum. Sonra birden bana yumruk atıp darbetmeye başladı. Ben de kendisini ittim ve yumruk attım. Sonra kavga sonlandı ve ben kendimi dışarıya attım, baktık ki, yüz kısmımdan kan geliyor. Hemen hastaneye gittim ve darp raporu altım. Ben bu kişiden şikâyetçiyim" dedi.

Olayla ilgili Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.Olayla ilgili İl Müftülüğü'nce de başlatılan idari soruşturma kapsamında kavga eden imam ve müezzinin görev yerleri değiştirildi. Kentte farklı camilere görevlendirildiği belirtildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER