Diyanet`ten vatandaşlara alışveriş tüyoları

Diyanet`ten vatandaşlara alışveriş tüyoları

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan ekonomik krizle mücadele eden vatandaşlara pazar alışverişi önerileri geldi. Aile dergisinde yer alan bir yazıda “Ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin” şeklinde yapılan öneri dikkat çekti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ekonomik krizle mücadele eden vatandaşlara dikkat çeken önerilerde bulundu. Diyanet’in yayınladığı Aile dergisinde pazar alışverişi ile ilgili önerilerin yer aldığı yazıda “Ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin” ifadeleri yer aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın yayımladığı Aile dergisinde, pazar alışverişi konusunda pratik bilgilere yer verildi. Tasarruflu pazar alışverişi konusunda püf noktaları veren dergi, “Tüm pazarı gezip fiyatları öğrenin, “Ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin”, “Kaliteli ve ucuza almak için de aynı pazarcıdan alışveriş yapın” gibi tavsiyelerde bulundu.

"Alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir liste yapmalı ve listenize sadık kalmalısınız. Pazar alışverişinin altın kurallarından biri de tüm fiyatlara göz atmaktır. Eğer tüm pazar alanını gezip fiyatlara hâkim olursanız en uygun alışverişi yapmış olursunuz.

Akşama doğru ürünlerin fiyatı düşeceğinden akşam pazarını değerlendirebilir, daha az masrafla daha çok alışveriş yapabilirsiniz.

Aynı pazarcının tezgâhından düzenli olarak alışveriş yaptığınız takdirde pazarcı taze ve kaliteli ürünlerini seçip size uygun bir fiyata verecektir.

Ürünleri taşırken hem alışveriş yapmak hem de poşetlere hâkim olmak oldukça güç olduğundan bir pazar arabası edinip çok daha konforlu bir alışveriş yapabilirsiniz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER