Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Akif PUSMAZ'ı tanıyalım

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Akif PUSMAZ'ı tanıyalım

Akif PUSMAZ

1972 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokuldan sonra İstanbul Fatih Sümbül Efendi Erkek Kur'an Kursunda Mustafa YILMAZ Hocaefendi'de hâfızlığını ikmâl etti. 1991 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesini, 1998 yılında da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1996 yılında İstanbul Fatih Nuruosmaniye Kur'an Kursunda Kur'an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı.

2000 yılında Haseki Eğitim Merkezi XV. Dönem İhtisas Programından dereceyle mezun olduktan sonra Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesinde kısa bir süre vaizlik görevinde bulundu, ardından da aynı yıl Haseki Eğitim Merkezine Eğitim Görevlisi olarak atandı. Haseki Eğitim Merkezinde görev yaptığı altı yıllık zaman diliminde Arapça ve Hadis derslerine girdi. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Hukuku Bilim Dalında “Kur'an ve Sünnete Göre Üç Talak" konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

2006-2018 yılları arasında Başkanlık Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş ve Başmüfettiş olarak görev yaptı.19 Şubat 2018 tarihi itibarıyla tedviren görevlendirildiği İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama II Daire Başkanlığı vazifesine 29 Mart 2018 tarihinde atandı.

Daire Başkanı olarak görevini sürdürmekte iken 12 Eylül 2019 tarihli ve 30886 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2019/305 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak atanan PUSMAZ, evli ve iki çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.​​

Haber : Faruk ÇEBİ

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Güneş
İhsan Güneş - 1 yıl Önce

Çok Efendi bi insan. Rabbim makamını âli eylesin.

4/B K.K.Ö.
4/B K.K.Ö. - 1 yıl Önce

Faydalı bir bürokrat. Görevinde başarılar

Furkan
Furkan - 1 yıl Önce

Akif beyi İstbuldan beri tanırım , dürüst babacan . Görevinde başarılı olacağına inanıyorum

Selim bahar
Selim bahar - 1 yıl Önce

Hocamıza sağlık, afiyet diliyorum. RABBİM hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşAllah..

Reyhan
Reyhan - 1 yıl Önce

Hocamıza hayrlı görevler diliyorum inşAllah

iskender ünal
iskender ünal - 1 yıl Önce

Hocamız hafız olmuş ama sadece hafız olmuş yüzünde müslüman bir erkeğin nişaneleri bulunmuyor bari bıyığın olsun be hocam

SIRADAKİ HABER