DİB 60 öğretmen alımı alan sınavı şartı ve tarihleri

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından 60 öğretmen alımı gerçekleştiriliyor. Başvuruların haftaya biteceği alım duyurusunda alan sınav (P121) şartı da bulunmaktadır. Başvurular müftülüklerden onaylatılacaktır.

DİB 60 öğretmen alımı alan sınavı şartı ve tarihleri

Devlet Personel Başkanlığı’nda son dakika alım ilanları olarak duyurulan ve başvuruları geçen hafta başlayan öğretmen alımı devam ediyor. Son başvuru tarihine kısa bir süre kala Diyanet 60 öğretmen alımı bölüm şartını da duyurmuş bulunmaktadır.Başvuru tarihleri;Diyanet İşleri öğretmen alımı başvuruları 4 Aralık’ta başladı. Adayların son başvuru tarihini kaçırmaması gerekmektedir. Son başvuru tarihi ise 17 Aralık (Salı) 2019 olarak belirlenmiştir. 

Öğretmen ataması olduğu için adayların 2018 ve 2019 yılı KPSS puan türlerinden olan öğretmenlik alan bilgisi testine girmiş olmaları gerekmektedir. ÖABT puan şartı ise en az 70 olduğu kılavuzda belirtilmiştir.Başvurular nereden yapılıyor;Başvurulara son iki gün kalmışken öğretmen adayları için Diyanet İşleri Başkanlığı başvuru ekranını açmış bulunmaktadır. Başvurular “Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi” üzerinden alınacak. Adayların bu sayfaya e-devlet şifreleri ile giriş yaparak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Adaylar 17 Aralık tarihi de dahil olmak üzere yaptığı başvuruları bulunduğu ilçe müftülüklerinde onaylatması da gerekmektedir. Başvurularını onaylatmayan adayların online başvuruları geçersiz sayılacaktır.Bölüm şartı nedir;DİB 60 öğretmen alımını kuran kurslarına yapmaktadır. Bununla birlikte adayların Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği bölümlerinden mezun olması aranan şartlardandır. 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER