Cemaati dolandıran imam yurtdışına kaçtı

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi Velioğlu Mahallesi Hüseyinbeyler Camiinde imamlık yapan T.G., iddiaya göre; yaklaşık bir buçuk ay önce evlilik dışı ilişkisi olduğu gerekçesi ile Müftülük tarafından açığa alındı. Bu sırada eşinden ayrılan ve yabancı uyruklu sevgilisi olduğu öğrenilen imam köy sakinlerine nikah yapmak üzere köyden ayrılacağını söyleyerek kayıplara karıştı. Lojmanını da boşaltmayan imamın sevgilisi ile Almanya'ya gittiği iddia edildi.

Cemaati dolandıran imam yurtdışına kaçtı

Zonguldak Yeni Camii, Ereğli İmam Hatip Camii, Alaplı Merkez Camii ardından Çaycuma Velioğlu Köyüne sürgün edilen müezzin Akrabalarını ve cami cemaatini 400 bin TL dolandırdı ve 2 yıl hapis cezası bulunan imam Tuncay Güneş, Edirne Kapı’dan elini kolunu sallayarak sevgilisiyle yurtdışına kaçtı.
Zonguldak Merkez, Ereğli ve Alaplı ilçelerinde esnafı ve cami cemaatini dolandıran imam Ereğli ilçesinin İmam Hatip  Camii imamıyla yaşadığı tartışma sonucu mahkemelik oldu. Zonguldak il Müftülüğü’nde bir Valiliğinde bir çok suç dosyası bulunan çapkın imamın yurtdışına elini kolunu sallayarak kaçması şaşkınlıkla karşılandı. Edinilen bilgiye göre,imamın yabancı uyruklu sevgilisiyle kaçmak için önce eşinden ayrıldığı ve topladığı paralarla yurtdışında sevgilisiyle  yaşadığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER