Güldemir: Diyanet-Sen Yükselen Bir Değerdir

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen’in yükselen bir değer olarak, Diyanet çalışanlarının gönlündeki yerini her geçen gün sağlamlaştırdığını söyledi.

Güldemir: Diyanet-Sen Yükselen Bir Değerdir

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Genel Sekreter Hacibey Özkan ve Genel Başkan Yardımcıları Neslibey Özkan ve Ali Güzeldal Kayseri ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu.

Talas Mevlana Tesisleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, 84 binlere yaklaşan üye sayısı ile Diyanet-Sen her geçen gün Diyanet ve Vakıf görevlilerinin gönlündeki yerini sağlamlaştırarak büyümektedir” dedi.

“Hakka ve hakikate doğru yolcu olmuşsanız eğer yükünüz ağır, işiniz zor demektir.” Diyen Güldemir “Bizler, davamız için, istikbalimiz için, emek, ekmek, istiklal ve adalet için, din görevlilerine yeni haklar üretmek yeni kazanımlar elde etmek için   mücadele vermeyi seçtik. Sendikal gücümüzün temelinde, asırlar öncesinde tekemmül etmiş değerlerimiz, inancımız, diğerkâmlığımız var. Haksızlığa karşı mücadele etme azmimiz, Filfül- fudu’ldan aldığımız referans var. Yeni döneme yeni söylemlerle başladık ve şimdi yeni şeyler yapma vakti diyoruz. Vefayla adanmışlık ruhuyla davamıza sahip çıkacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın.” İfadelerine yer verdi.

kayseriteskilat1

Çözüm Odaklı Sendikacılık Yapıyoruz

Teşkilat çalışmalarına ve istişare toplantılarına çok önem verdiklerini belirten Güldemir konuşmasına şöyle devam etti: “Sizin görüşleriniz bizim için çok önemli. Bizler Sendikacılığın insana hizmet, insanlığa hizmet, millete ve ümmet hizmet olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Kurumsal kimliğimizin bilinci ile teşkilatımızla istişare ederek, yeni dönem yol haritamızı hep birlikte çizeceğiz. Bizim idealimiz; yaşanabilir bir Türkiye, mazlumun kan ve gözyaşının akmadığı yeni bir dünya düzeni, kurucu ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam eden, zirveden yeni ufuklara yol alan bir Diyanet-Sen’dir.

Cepheleşme değil, kucaklaşma; ayrılık değil, buluşma; kavga değil, uzlaşma hedefimizdir. Sözümüz Diyanet-Sen’dir, gücümüz Memur-Sen, cesaretimiz erdemliler hareketi olan tarihimizdir, umudumuz muzaffer ve müreffeh Diyanet-Sen’in kuruluş ilkelerine göre var olması ve yaşatılmasıdır.

Bunu hep birlikte başaracağız. Sizin başarınız, Diyanet-Sen’in başarısı, ümmetin zaferi olacaktır. Diyanet-Sen yükselen bir değer olarak, Diyanet çalışanlarının gönlünde yerini sağlamlaştırmaktadır.

Cenab-ı Allah bu hedefleri gerçekleştirmeyi bizlere nasip etsin. Unutmayınız; Her şeyin bir bedeli vardır. Başarı bedel ister. Zafer bedel ister. Zaferin bedeli, koşuşturmadır, yorulmadır, alın teridir. Cenabı Allah hepimize bu zorlu ve kutlu yolda takatimizin sonuna kadar çalışmayı, son damlasına kadar alın teri akıtmayı nasip etsin.

kocasinan

Ziyaretler

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, genel merkez yönetim kurulu üyeleri, Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaçıkçıoğlu ve şube yönetimi Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Koca Sinan İlçe Müftüsü Halil Uzun, Melikgazi İlçe Müftüsü Ahat Taşçı, Talas İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Abdülkadir Kabdan’ı ziyaret ederek sendikal çalışmalar, din görevlilerinin sorunları ve çözüm önerileri konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER