Öne Çıkanlar Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş memur Hafızlık 2018 KANDİLLER Askıda çorap projesi işbirliği protokolü Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hafızlık Tesbit Sınav Duyuru hafızlık icazeti Mevlid-i Nebi Haftası Prof. Dr. Huriye Martı yalancı peygamber sözleşmeli imam İstanbul metrosu katılım bankası

Ak Parti`ye yakın isim açıkladı

Ak Parti`ye yakın isim açıkladı

AKParti'ye yakın isim: Birçok AKParti'li Babacan'ın partisine katılacak

Yeni parti kuracağını açıklayan AKParti'li Ali Babacan, kurucusu olduğu partisinden istifa etti. Babacan'ın istifası gündemin üst sıralarında kendisine yer bulurken AKParti'ye yakınlığıyla bilinen Ömer Turan, Ali Babacan'ın AKParti'den istifasını değerlendirdi.

AKParti'ye yakınlığıyla bilinen Ömer Turan, sosyal medya hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımda Ali Babacan'ın AKParti'den istifasını ve yeni partinin kurulma sürecini değerlendirdi.

AKParti'nin önemli birçok isminin Ali Babacan'ın partisine katılacağını iddia eden Turan, AKParti'nin oyunun kısa süre içerisinde %30'un altına düşeceğini savundu.

Öte yandan Turan, birçok AKParti'li milletvekilinin de Ali Babacan'ın partisine katılacağını kaydetti.

Ömer Turan'ın söz konusu paylaşımları şu şekilde:

Ali Babacan'ın kuracağı parti AK Parti'nin Siyasette gösterdiği başarıyı gösteremez ama çok büyük ses getirir ve AK Parti'nin çöküşünü inanılmaz şekilde hızlandırır. Birçok aktif AK Partili milletvekili Babacan'ın partisine katılacak.
AK Parti'nin önemli isimlerinin birçoğu Ali Babacan'ın Partisine katılır. Eski bakanlar bürokratların çok büyük bir kısmı Ali Babacan'ın partisine katılır. İstanbul sermayesi de Babacan'ın Partisi'ni destekliyor. AK Parti'nin oyu kısa süre içinde %30 un altına düşer.
81 ilin 81'in de de Türkiye'deki tüm ilçelerde de AK Parti tabanı bugün itibariyle resmen ikiye bölünmüştür. İlllerdeki önemli Ak partililer Ali Babacan'ın o illerdeki Partisi'nin kadrosunu oluşturacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol